AKTUALITY

Velké poděkování všem za dopisy.
Flóra❤️

Dopisy pro Flóru

Všechny dopisy od dětí, které přes sezónu ve Sladovně v Písku napsaly pro Flóru, právě dorazily do galerie Mrázek. S velikou radostí Flóře všechny dopisy předáme. Tedy Mrázek na to dohlédne.

Všem velice děkujeme.

V loňském roce jsme si připomínali 100. výročí narození Daisy Mrázkové a to uspořádáním výstavy, dále vydáním dosud nevydané knížky Akvarel pro nejmenší a do třetice jsme připravili limitovanou edici tisků nádherných ilustrací medvěda Flóry, které nebyly uvedeny v knížce a patří k pokladům Galerie Mrázek – rodiny Daisy Mrázkové. Děkujeme za spolupráci Dominice Špalkové, Sladovně Písek, Evě Pražanové a dalším.

,, Ta čepička jí sedla. Jak tu čepičku dostala na hlavu, tak … tak začala vypadat jako když se malounko u s m í v á. Vážně. Malounko se usmívala. Já jsem původně myslela, že jí vyšiju novej úsměv, ale nebylo to vůbec potřeba. Začala vypadat veselejc sama vod sebe. Byla šťastnější, to bylo vidět. To ucho, to nebylo pod čepičkou vidět a to očičko se úplně ztratilo. Když je člověk šťastnej, tak se maličkosti ztratěj samy”

Daisy Mrázková 

Tisky ve formátu A2 a A3 jsou provedeny na prémiovém bavlněném papíru Cotton Textured 320, který představuje zástupce nejvyšší třídy matných FineArt médií připomínající ruční papír. Je to hluboce matný, texturovaný umělecký inkjet papír 320 g/m2 s podložkou ze 100% bavlny. Reprodukce na něm zhotovené neblednou: je nekyselý a bez optických zjasňovačů.

Obrázky ve formátech A2 a A3 v limitované edici 100 a 100 ks si můžete objednat na emailové adrese: objednavka@galeriemrazek.cz

Cena za formát A2 40×60 cm je 2.200,- Kč, cena za formát A3 30×40 cm je 1.700,- Kč včetně balného a poštovného.

Daisy 100

NOVÁ KNIHA DAISY MRÁZKOVÉ ,,AKVAREL PRO NEJMENŠÍ"


Daisy vytvořila knihu Akvarel pro nejmenší, který je určen dětem ve věku přibližně od 4 do 10 let. Umělkyně v knize jednoduchou názornou a zábavnou formou seznamuje čtenáře se základy malby technikou akvarelu.
Ilustrace - jednotlivé příklady, jak lze malovat - vždy doplňují krátké verše Daisy Mrázkové. Kniha obsahuje celkem 15 veršů a doprovodných ilustrací. Ideou drobné naučné publikace je, aby si dětští čtenáři vyzkoušeli malbu přímo v ní, proto ilustrace jsou v knize proloženy prázdnými stránkami.

Listujte, prohlížejte, čtěte.
Vezměte si štětce a barvy, malujte, dokreslujte, inspirujte se. Tvořte a hrajte si. Kniha akvarelů pro nejmenší vychází u příležitosti 100. výročí narození malířky a spisovatelky Daisy Mrázkové.

Nakladatel: Studio umění a řemesel Daisy a Jiří Mrázek

Jazyk: Čeština

Popis: 62 stran, pevná šitá vazba, skicák, 33 x 23 cm

Rok vydání: 2023

KNIHU LZE ZAKOUPIT:

GALERIE MRÁZEK
SLADOVNA PÍSEK
KNIHKUPECTVÍ DLOUHÁ PUNČOCHA
KNIHKUPECTVÍ ZLATÁ VELRYBA
HUGO CHODÍ BOS
KNIHKUPECTVÍ 2VEVERKY

Při příležitosti výročí Daisy 100, vydala galerie Mrázek dosud nepublikovanou knihu (pracovní skicák):

AKVAREL PRO NEJMENŠÍ

Cena: 350 Kč + poštovné

Křest knihy proběhl v galerii Sladovna Písek 5.5. v 5 hodin a 5 minut.
Knihu si můžete objednat na našem emailu galerie@galeriemrazek.cz a rádi Vám ji zašleme poštou na dobírku, nebo v galerii Sladovna Písek, kde zároveň do konce prázdnin probíhá výstava Daisy Mrázkové - Daisy 100 Čekárna na neděli

Poděkování:

Grafická úprava a sazba — Nikola Janíčková (Take Take Take)
Zpracování obrazového materiálu pro tisk — Matěj Hrubeš
Odpovědné redaktorky — Eva Pražanová a Dominika Špalková
Tisk a knihařské zpracování — Tiskárna Helbich, Valchařská 36, Brno
Papír — Fedrigoni Arena Natural Smooth a Arena White Smooth

V naší galerii jsou momentálně k vidění výstavy děl Daisy Mrázkové.

Výstava děl Daisy Mrázkové
Kresby z dětských let 1929 ,,JARO"

Ilustrace ke knize MŮJ MEDVĚD FLÓRA

Jiří Mrázek z cyklu ČTVEREČKY

GALERIE MRÁZEK OTEVŘENO PO TELEFONICKÉ DOHODĚ.